TESTOVÁNO S TÁTOU: Varečková s mrkví z polévkovače

Co se stane, když se do rodiny malé Viki a jejích rodičů dostane moderní polévkovač? Zážitky s přístrojem tentokrát popsala raději maminka - tatínek byl totiž příliš zabrán do svého kuchařského umění...

Drahý Morphy Richards, upřímně Vám děkuji za polévkovač, užila jsem si s ním spoustu zábavy.

A to jsme ho zatím ještě ani nepoužili! Manžel je nadšený z čehokoli, co se dá strčit do zásuvky, naneštěstí jeho kuchařské schopnosti končí u… napsala bych u česnečky, protože nic jednoduššího neznám, ale on česnečku neumí. Nejprve do digitálního polévkovače nalil vodu a čekal, že se jídlo připraví samo. Pak byl rozladěn, když se mu podařilo připravit velmi dietní ruskou polévku zvanou “kipjatok”, u nás jí říkáme “horká voda”. Poněkud Váš funkcemi nabitý soupmaker, co umí restovat, smoothies, lassi, přesnídávky, koktejly, džusy, minestrone, gazpacho a spoustu dalších věcí, degradoval na pomaluvarnou konvici.

Zeptala jsem se ho, jak chce vařit polévku, když žádnou nezná. Mrmlal, že od toho je ten přístroj, aby vařil, i když to člověk neumí, jen přijít na to jak. Potom se zeptal, jestli chci hrachovou, gulášovou, houbovou s hříbky nebo sýrovou s brokolicí. Podařilo se mi ho chytit dřív, než do polévkovače nasypal pytlík od Vitany.

Konečně se podíval do návodu. Stačila jsem manžela zadržet před výrobou 100g sekaného kuřete a sebrala mu sekerku, než mi rozmlátil linku. Vaše recepty v manuálu nejsou pro naši krajinu, ale i tak se můj muž pokusil vyrobit “šunkový vývar z kostky” tím, že dceři sebral kostku ze stavebnice a zabalil ji do plátku krůtí šunky. Sice při tom nadával, že vůbec nedrží zabalená a rozpadá se mu, že už neví, čím to přibít, ale vyvařil si kostku s Krtečkem. Ochutnal to a prohlásil, že to musí být recept pro hladovou Afriku nebo přežraný New York.

Nabádala jsem ho, že nemusí vařit polévku, ať zkusí něco, co umí. Tím jsem myslela, že přístroj připravuje i jednoduché džusy. Raději jsem digitální polévkovač schovala, protože se rozhodoval mezi palačinkami a smaženým sýrem s hranolky. Nakonec se mu jedna věc v nestřežené době podařila ukuchtit: vajíčka natvrdo. Nemyslím, že bylo moudré zapojovat do vaření čepele Serrator, ale musím říct, že jsem ještě neviděla tak jemně namixované skořápky. Škoda, že nemáme slepice.

Ještě jednou děkuji za Váš polévkovač a těším se, až si v něm manžel jednou dokáže sám uvařit, jen to bude ještě chvíli trvat. Musím běžet, zrovna řekl, že má nápad a držel v ruce mraženou pizzu!

S úctou máma, táta a Viki

P.S. 1: Když ničitel vytáhnul paty z domu, zkusila jsem s Viki připravit vařečkovou polévku s mrkví.

Posílám Vám svůj recept.

Vařečková s mrkví

 • 1 bytelná vařečka
 • 7 mrkví
 • 1 petržel
 • 3 jarní cibulky
 • 1 brambora
 • 1 lžíce olivového oleje kousek čerstvého zázvoru
 • hrst čerstvého koriandru
 • trocha zakysané smetany

Olej rozpalte v polévkovém hrnci, pak na něm do růžova osmahněte nadrobno nasekanou cibulku. Přidejte kostičky brambory, petržele i mrkve a chvíli opékejte. Zalijte asi dvěma litry vody a vařte zhruba 10 minut. Přidejte kousek nastrouhaného zázvoru a koriandr a 5 minut vařte. Poté vyndejte vařečku a rozmixujte. Podle chuti osolte a opepřete. Podávejte ozdobené koriandrem.

P.S. 2: A komu se nechce opisovat recept, tak to stačí všechno naházet do polévkovače, pracuje sám, je to obrovská úspora času. Bereme ho s sebou na zimní dovolenou, už se těším na teplé polévky uprostřed zasněžených hor.

Shrnutí pro milovníky polévek

Jste milovníci polévek a přemýšlíte, jak si jejich přípravu usnadnit? S tím vám rád pomůže digitální polévkovač Morphy Richards 501014. Ten zvládne připravit až 1,6 litrů tohoto životabudiče za pouhých 21 minut. Sami si můžete vybrat ze tří možností nastavení teploty a také konzistence: jemná krémová, polévka s kousky a samostatné mixování.

Digitální polévkovač Morphy Richards v bodech:

 • hrnec pro přípravu polévek
 • lze využít i pro přípravu smoothie a džusů
 • mixovací nůž s motorem ve víku přístroje
 • ohřevné elementy v těle přístroje
 • 3 možnosti nastavení teploty a konzistence polévky (krémová, s kousky, samostatné mixování)
 • polévka hotová už za 21 minut
 • příkon 1000W

 

 

Děkujeme za článek serveru Bety.