Z rubriky radíme:

AVOKÁDO

 

 

Avokádo je exotické ovoce, původem z Mexika. Díky tomu, že je označováno jako superpotravina, si oválné či hruškovité plody s máslovitou dužinou a tvrdou peckou uprostřed našly cestu na talíř i v mnoha českých domácnostech.

Proč ho jíst?

Avokádo má vysoký obsah zdravých tuků – mononenasycených, které se v těle neukládají. Zastoupeny jsou také omega 3-mastné kyseliny a lecitin, který zlepšuje paměť a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Z vitamínů jsou zastoupeny A, B1, B2, B6, C a vitamín E, kterého avokádo obsahuje ze všech druhů ovoce nejvíc. Tento vitamín podporuje reprodukční soustavu, ale je také silným antioxidantem, který zabraňuje předčasnému stárnutí a chrání před rakovinou.

Jak ho vybrat?

Avokádo dozrává až po utržení, a proto v obchodech můžete často narazit na nezralé tvrdé plody, které ale bohužel postrádají jejich skvělou a nezaměnitelnou chuť.

Jak tedy vybrat správně zralé avokádo?  Poměrně snadno…  Stačí ho uchopit do dlaně, jemně ho stisknout a pokud je avokádo na pohmat lehce pružné, můžete se do něj ihned pustit. Ale poškozené nebo blátivě měkké plody určitě neberte.

Pokud nemáte to štěstí a všechna avokáda jsou v obchodě tvrdá jako kámen, můžete ho nechat pár dní dozrát při pokojové teplotě.  Pokud se vám nechce tak dlouho čekat, zkuste některý z mnoha triků na urychlení jeho zrání. Jedním z triků je zabalit ho do novin a uložit do temné spíže. Změkne do tří až pěti dnů, chce to průběžně kontrolovat. Případně můžete plod umístit na ovocnou mísu a přikrýt ho trsem banánů.

Jak ho zpracovat?

Avokádo ve správném stupni zralosti nejdříve nožem rozkrojte podélně napůl tak, že nožem obkroužíte pecku. Jakmile je avokádo přepůlené, jemným pootočením oddělte půlky avokáda od sebe. Poté do pecky lehce zasekněte nůž a lehkým pootočením vyjměte pecku. Potom už jenom postačí uvolnit pomocí polévkové lžíce dužinu od slupky. Pokud nebudete avokádo zpracovávat ihned, pokapejte ho citronovou nebo limetovou šťávou a zabráníte tak jeho zhnědnutí.

 

Jak ho připravit?

 

Díky své chuti, která není ani sladká, slaná nebo kyselá, se avokádo hodí téměř kamkoliv. Mezi nejčastější použití patří saláty, pomazánky, dipy, smoothie, ale dokonce také dezerty (avokádový cheesecake*, veganská čokoládová pěna). Avokádo můžete rovněž ogrilovat, což je skvělý způsob, jak využít méně zralé plody. Ale nejlépe stejně chutná za syrova.

 

A pokud chcete překvapit svoji polovičku nejen zdravou, ale i překrásně vypadající snídaní, naservírujte avokádo v podobě růže. Což mimochem patří mezi současné největší hity Instagramu.

 

Avokádo nožem rozpulte, vyjměte pecku a oloupejte ho.

 

 

 

Každou polovinu nakrájejte ostrým nožem na velmi tenké plátky.

 

 

Nakrájené avokádo opatrně prsty roztáhněte od středu ven.

 

 

 Jeden konec stočte směrem dovnitř (střed).

 

 

Zbytek postupně roztahujte a vytvarujte do šneka.

 

 

*http://morphyrichards.cz/clanky/z-rubriky-recepty-avokadovy-cheesecake/