Z rubriky radíme:

JAK SI PŘIPRAVIT DOMÁCÍ PESTO Z TÉMĚŘ NIČEHO

Výroba domácího pesta není vůbec složitá a výsledek je úžasný! A navíc ho můžete připravit téměř z čehokoliv…

Pesto  je známá italská specialita na těstoviny, která se prý zrodila v Janově, a proto jeho nejznámější verze nese pojmenování „pesto alla genovese“. První verze pesta alla genovese připravovaly italské hospodyně tradičně v mramorových hmoždířích za použití dřevěné paličky, díky níž pesto vlastně vděčí za svůj název (je odvozeno od slova „pestâ“ a znamená v janovském dialektu „drtit“).

Příprava pesta v hmoždíři je však pracná, a proto jeho přípravu v současnosti raději přenecháváme kuchyňskému robotu nebo mixéru. Nicméně pokud chcete okusit jak chutná pravé pesto, hmoždíři se nevyhnete, protože chuť tradičně připravovaného pesta je odlišná. Ptáte se proč? Prudký šleháním a zahřátím, jemuž při přípravě v mixéru nezabráníte, může totiž olivový olej zhořknout a bazalka může ztratit na své přírodní květinové příchuti.

Originální recept na pesto alla genovese obsahuje extra panenský olivový olej, bazalku, česnek, parmezán a piniové oříšky. Nicméně pokud máte rádi trochu experimentování, brzy zjistíte, že pesto lze v podstatě připravit z čehokoliv a je jen na vás jaké ingredience a kombinace použijete. A nemusíte se bát, že byste se nějak prohřešili proti italským tradicím, protože vymýšlení nejrůznějších omáček odvozených od pesta se stalo v Středomoří dobrým zvykem.

# Bylinky

K přípravě pesta můžete použít v podstatě cokoliv zeleného, jenom musíte vzít na vědomí, že ne všechny lze zpracovat stejným způsobem. Jemnější bylinky a nať jako je například hladkolistá petržel, koriandr, mrkvová nať nebo rukola lze použít do pesta zasyrova. Ale tužší věci jako jsou například kapustové listy, je lepší krátce spařit ve vroucí osolené vodě, poté je ihned ochladit v ledové a důkladně je osušit.

Určitě zkuste: petržel, koriandr, rukola, mladé pampeliškové listy, brokolice, jarní cibulka, ředkvičková nať, špenát, řepné listy, hrášek, kapusta, mrkvová nať

# Ořechy

Klasické pesto obsahuje piniové oříšky, které ale bohužel nepatří k nejlevnějším. Při přípravě pesta je ovšem můžete nahradit jinými druhy ořechů či semínek, hodí se kešu, vlašské nebo dokonce slunečnicová semínka. Pamatujte, že veškeré ořechy nebo semínka, která do pesta přidáte, je dobré nejprve opražit, budou díky tomu voňavější a křupavější. Potom je ale nezapomeňte nechat úplně vychladnout!!!

Určitě zkuste: vlašské ořechy, mandle, makadamové ořechy, pekanové oříšky, pistácie, slunečnicová semínka, dýňová semínka, sezamová semínka, arašídy.

# Sýr

Parmezán dodává tradičnímu bazalkovému pestu charakteristickou pikantní chuť, ale samozřejmě není nezbytný – můžete v podstatě použít jakýkoliv tvrdý vyzrálý sýr. Pokud ale z jakéhokoli důvodu chcete pesto připravit bez mléčných výrobků, můžete sýr zcela vynechat, ale potom nezapomeňte zvýšit množství ořechů a semínek.

Určitě zkuste: Pecorino Romano, starou goudu, starý čedar, Grana Padano

# Ostatní

Například tradiční olivový olej, který je pro někoho až příliš výrazný, můžete zčásti nebo zcela nahradit nějakým chuťově neutrálním, jako je řepkový nebo slunečnicový. Avšak i některé ořechové oleje stojí určitě za pokus, neboť díky nim vynikne ořechová příchuť. Bylinky, sýr, ořechy, česnek (neodmyslitelný) a kvalitní olivový olej jsou základními surovinami při přípravě pesta. Ale to samozřejmě neznamená, že nemůžete přidat něco dalšího.

Díky přidané citronová šťávě a kůře nebo kvalitním octu se zase pesto pikantně okyselí.