Z rubriky recepty:

20-MINUTOVÉ KUŘECÍ KARI

 

 

Pravidelně chodíme s rodinou několikrát ročně do pražské zoo. A na co se naše děti těší nejvíc? Na opice? Na lanovku? Nebo snad na slony? Ani jedno, naše děti (a nejenom oni) se nejvíce těší na thajské kari.

V jedné z mnoha restaurací v areálu zoo totiž podávají thajské kuřecí kari. Dříve jsme si každý dali něco jiného a od sebe ochutnávali. Poslední roky už objednáváme rovnou čtyři kari a navzájem si krademe z talířů.

Máte to do zoo daleko? Nebo stejně jako my nechcete čekat jen na jednu ze čtyř návštěv ročně? Tak si ho udělejte doma a klidně k večeři, protože ho zvládnete za 20 minut od A do Z. 

Ingredience (na 4 porce)

4 kuřecí prsní řízky

2  a 1/2 lžičky kari koření

1/2 lžičky čerstvě mletého černého pepře

2 lžíce slunečnicového oleje

1 menší cibule, nakrájená najemno

400 ml kokosového mléka

3 cm čerstvého zázvoru, oloupaný

4 stroužky česneku

150 g čerstvého baby špenátu

hrst nahrubo nasekaných pražených arašídů

sůl

 

Postup

Kuřecí prsní řízky omyjeme, osušíme a nakrájíme na zhruba 2 cm velké kousky. Maso osolíme a v míse ho smícháme s čerstvě mletým černým pepřem a kari kořením.

 

 

Kokosové mléko, česnek a zázvor rozmixujeme několika pulzy v mixéru dohladka.

 

 

Ve velké pánvi s nepřilnavým povrchem rozpálíme slunečnicový olej a přidáme najemno nakrájenou cibuli. Jakmile cibule zesklovatí, přidáme maso s kořením a necháme ho krátce orestovat. Když se koření rozvoní, podlijeme kokosovým mlékem a za občasného míchání necháme zhruba 7 – 10 minut jemně probublávat. Těsně před podáváním vmícháme špenát a necháme ho zhruba 1 minutu povařit. 

 

 

Podáváme posypané praženými arašídy. Nejlépe chutná s rýží nebo chlebovou plackou naan.