Z rubriky recepty:

BRAMBOROVÁ PIZZA

 

„Když jsme loni na podzim navštívili Řím, tak jsme samozřejmě nemohli neochutnat místní pizzu. A největším překvapením pro nás byla bramborová pizza. Už jste ji někdy ochutnali? Pokud ne, tak na nic nečekejte a připravte si ji s námi!

 

 

Ingredience

Těsto

375 g hladké mouky „00“ 

7 g čerstvého droždí

240 ml vlažné vody

1 lžíce olivového oleje

7 g soli

polohrubá mouka na podsypání

Náplň

4-5 středně velkých brambor typu A

extra olivový panenský olej

mořská sůl

svazek čerstvého rozmarýnu

 

Postup

Brambory oloupeme a nakrájíme je na plátky o tloušťce zhruba 1-2 mm. Nakrájené plátky brambor dáme do mísy, zalijeme je studenou vodou a takto je necháme namočené 12-24 hodin.

 

 

Droždí rozdrobíme do malé misky a zalijeme ho vlažnou vodou. Mícháme až do úplného rozpuštění.
Ve velké míse smícháme prosátou mouku se solí. V mouce si uděláme důlek, do kterého vlijeme drožďovou směs, přidáme 1 lžíci olivového oleje a vypracujeme vláčné těsto. Těsto vytvarujeme do koule a umístíme ho do olejem vymazané mísy, kterou zakryjeme potravinářskou fólií a umístíme ji na 12-24 hodin do chladničky.

 

 

Následující den vyndáme těsto zhruba 1 hodinu před pečením. 

 

 

Těsto jemně vyklopíme na hojně pomoučený vál, vytvarujeme ho do koule, pomoučíme ho moukou, zakryjeme utěrkou a necháme ho dokynout a prohřát na pokojovou teplotu.  Mezitím troubu předehřejeme na 250 °C. Pečicí plech o rozměru cca 30x40 cm dobře vymažeme olivovým olejem. 
Dokynuté těsto na pomoučeném vále nejprve prsty velmi opatrně zploštíme po obvodu a teprve pak ho jemně zploštíme uprostřed.  Takto pokračujeme až do okamžiku, kdy těsto dosáhne velikosti našeho plechu. Nejdůležitější je, abychom s těstem pracovali velmi jemně (musí v něm zůstat co nejvíce vzduchových bublin) a dostatečně těsto podsypávali moukou (nesmí se přilepit na vál). V žádném případě nesmíme použít na těsto váleček. Jakmile je těsto roztažené na rozměr našeho plechu, opatrně ho přeneseme na vymazaný plech a posypeme ho najemno nasekaným rozmarýnem.

 

 

Plátky brambor scedíme a dobře je osušíme. Brambory rovnoměrně rozložíme na těsto. Osolíme a důkladně zakapeme olivovým olejem.

 

 

Pečeme v předehřáté troubě dozlatova a dokřupava, asi 30 minut. Upečenou pizzu posypeme lístky čerstvého rozmarýnu a nakrájíme na čtverce.