Z rubriky recepty:

CAKE POPS - ČOKO LÍZÁTKA

 

Dětský den je doslova za rohem a chcete překvapit své ratolesti? Nemáte moc času? Je vše na poslední chvíli? Buďte v klidu, tenhle recept je jednoduchý, rychlý a hlavně děti vám doslova urvou ruce. Krásný den dětí přejeme vám všem.

 

 

Ingredience

150 g polohrubé mouky + na vysypání

1/4 lžičky kypřícího prášku

1/4 lžičky jedlé sody

30 g kakaa

150 g cukru krupice

špetka soli

125 g másla + na vymazání

90 ml vody

125 g minimálně 50% čokolády

2 vejce

4 lžičky oleje

60 g kysaného podmáslí

Krém

100 g změklého másla

60 g nutelly

Na dokončení

400 g kvalitní hořké čokolády

jedlé zdobení

 

Postup

Pečicí troubu předehřejeme na 175 °C. Otvírací dortovou formu vymažeme máslem a vysypeme polohrubou moukou. Do větší mísy prosejeme mouku s kypřícím práškem, jedlou sodou a kakaem a dobře promícháme. Přidáme cukr, špetku soli a znovu dobře promícháme. Na vodní lázni za stálého míchání rozpustíme máslo s vodou a nalámanou čokoládou. Jakmile je směs dokonale hladká, vlijeme směs k sypkým surovinám a dobře promícháme. Poté po jednom vmícháme vejce, pak olej a podmáslí. Těsto nalijeme do připravené formy a pečeme v předehřáté troubě tak, aby špejle zapíchnutá do středu korpusu vyšla suchá (asi 50 minut). Upečený korpus vyjmeme z formy a necháme ho vychladnout na mřížce.

Máslo utřeme s nutellou a po částech dobře zapracujeme do rozdrobeného těsta tak, aby vznikla vláčná hmota. Tvarujeme kuličky, které necháme v chladničce minimálně hodinu zatuhnout.

Čokoládu rozpustíme na vodní lázni a namočíme do ní konce špejlí na lízátka, které následně napíchneme do každé kuličky. Takto napíchané kuličky dáme do mrazničky.

Dobře vychlazené kuličky namočíme do rozpuštěné čokolády a pomalu otáčíme, aby se čokoláda rovnoměrně roztekla po celém obvodu. Poté obalíme v jedlém zdobení.

Necháme v chladu zatuhnout. Dobrou chuť děti!