Recept: JARNÍ TĚSTOVINY

S MÁTOU A HRÁŠKEM

Prosím vás, nepotkali jste někde jaro? Já jen, že jsme ho buď zaspali, nebo nás vzalo velkou oklikou. Tak abyste se necítili podvedeni, že vám uteklo jaro, tak si ho dopřejte alespoň na talíři. Hurá na farmářské trhy, balkóny nebo zahrádky, utrhněte si pár surovin jako například čerstvou mátu a vzhůru do přípravy jedněch z nejlepších základních italských těstovin.

 

Ingredience

 5 stroužků česneku

2 lžíce olivového oleje

6 žloutků

400 g sušených těstovin casareccia nebo jiných větších těstovin

500 g lusků čerstvého hrášku

hrst čerstvé máty

čerstvě mletý černý pepř

sůl

 

Postup

Stroužky česneku oloupeme a plochou stranou nože je rozmáčkneme. V menší pánvi rozehřejeme na mírném ohni olivový olej, přidáme rozmáčknuté stroužky česneku a orestujeme je do růžova. Opečené stroužky česneku ihned vyndáme z oleje a nasekáme je najemno. Česnekový olej přelijeme do velké tepelně odolné mísy. Jakmile olej mírně zchladne, zašleháme do něj postupně všechny žloutky.

 

 

Těstoviny uvaříme ve velkém množství osolené vody al dente. Hrášek vyloupeme a zhruba 30 sekund předtím než těstoviny slijeme, ho přidáme k těstovinám do hrnce.

 

Uvařené těstoviny i s hráškem slijeme a asi 250 ml vody z těstovin si odložíme stranou.  Scezené těstoviny ihned přidáme do žloutkovo-olejové směsi, přidáme najemno nasekaný česnek, opepříme a dobře vše promícháme. Pokud těstoviny vypadají suše nebo se žloutky sráží příliš rychle, vmícháme do těstovin trochu odložené vody z těstovin.

Těsně před podáváním vmícháme nahrubo nasekanou mátu a ihned podáváme.