Portugalská zelená vejce

Čekají nás dny, které lze s lehkou nadsázkou nazvat vajíčkovou invazí. Pokud totiž na Velikonoční pondělí nebudete zahálet a budete mít alespoň trošku štědré okolí, tak si jistě nejedno to vejce vykoledujete. Vejce natvrdo.  Pak začne klasický kolotoč – jedno vejce ke snídani, druhé k obědu a třetí k večeři. Od pondělí do neděle, podle toho, jak jste byli na Velikonoční pondělí úspěšní.  A je tedy nevyhnutelné, že vejce natvrdo asi nebudete chtít nějakou dobu ani vidět.

A co s tím? Pokusit se vykoledovaná vajíčka upravit nějak netradičně. Třeba tak, abyste hned v pondělí večer snědli všechny a ještě by vám to bylo málo.

Mnozí z vás jistě znají skotská vejce. Ale co takové portugalské vejce? Tradiční pokrm z pyrenejského poloostrova je přesně ten zázrak, který vám umožní mít vajíčka stále rád i po Velikonocích. Takže vzhůru do koledy a kdo víc koleduje, více se poměje, respektive bude mít více výborných portugalských vajec.

Ingredience (na 8 kusů)

5 vajec, pokojové teploty

2 lžíce najemno nasekané hladkolisté petrželky

2 lžičky extra panenského olivového oleje

1 lžička bílého vinného octa

špetka soli

čerstvě mletý černý pepř

4 lžíce hladké mouky

50 g strouhanky

slunečnicový olej na smažení

4 lžíce majonézy

1 lžička omáčky piri piri nebo omáčky sriracha

Postup

Středně velký hrnec naplníme vodou a přivedeme ji k varu. Jakmile začne voda vřít, vložíme do vody opatrně 4 vejce a necháme je vařit v jemně bublající vodě přesně 9 minut. Mezitím si připravíme nádobu s vodou a ledem. Po uplynutí 9 minut vejce ihned přendáme do ledové vody a necháme je v ní 10 minut vychladit.

Vychlazená vejce opatrně oloupeme, nožem je podélně přepůlíme a lžičkou žloutky opatrně přendáme do misky. Ke žloutkům přidáme najemno nasekanou petrželku, olivový olej, ocet, špetku soli a čerstvě mletý pepř a vidličkou dobře promícháme.

Vzniklou hmotou naplníme půlky vajec a dobře upěchujeme. Poté půlky naplněných vajec postupně obalíme v mouce, prošlehaném vejci a na závěr ve strouhance.

V menším hrnci rozehřejeme vyšší vrstvu slunečnicového oleje na  170 °C a obalená vejce v něm postupně osmažíme ze všech stran dozlatova. Přebytečného oleje je zbavíme na papírové utěrce.

Ihned podáváme s majonézou smíchanou s omáčkou piri piri.