Z rubriky recepty:

VIETNAMSKÉ LETNÍ ZÁVITKY

 

 

Na asijské kuchyni je krásné, jak se různá tradiční místní jídla proměňují region od regionu. Až budete jednou dělat například vietnamské letní závitky a nějaký „cestovatel“ vám bude tvrdit, že tohle tam nepatří a patří tam tamto, tak si z toho nic nedělejte. Krásné je na (nejen) vietnamských závitcích, že si tam dáte přesně to, co máte sami rádi. A takhle je máme rádi my dva s Blankou.

 

Ingredience (na 6 závitků)

Závitky

200 g vepřového bůčku bez kosti

18 kusů velkých krevet

30 g tenkých rýžových nudlí

1 salát little gem

svazek čerstvého koriandru

svazek máty

svazek perilly

česneková pažitka

6 plátů rýžového papíru o průměru 22 cm

sůl

Omáčka

1 lžíce rostlinného oleje

1 stroužek česneku, nakrájený nadrobno

1 červená chilli paprička, nakrájená nadrobno

2 lžíce hoisin omáčky

1/2 lžíce bílého vinného octa

1 lžička třtinového cukru

2 lžíce najemno nasekaných solených opražených arašídů

 

Postup

Ve středně velkém hrnci přivedeme k varu mírně osolenou vodu. Vložíme bůček, přiklopíme poklicí a vaříme do okamžiku, kdy po zapíchnutí ostrého nože do nejsilnější části bůčku z něj vytéká čirá šťáva (asi 45 minut). Poté bůček vyndáme, necháme ho mírně vychladnout a ostrým nožem seřízneme kůži. Maso pak nakrájíme přes vlákno na tenké plátky.

Mezitím vyloupeme krevety, zbavíme je střívka a zhruba 2 minuty je povaříme v mírně osolené vroucí vodě. Jakmile zrůžoví, scedíme je a necháme vychladnout.

Rýžové nudle připravíme podle návodu na obalu. Hotové nudle scedíme a propláchneme horkou vodou.

Do velké mísy nalijeme teplou vodu, do které namočíme jeden plát rýžového papíru. Jakmile je celý namočený, ihned ho vyndáme a položíme na plastové prkénko (ve vodě nesmí zůstat ležet).  Na rýžový papír postupně v řadách pokládáme 3 krevety, pár plátků bůčku, salát, nahrubo natrhané bylinky (kromě pažitky) a na to vše rozložíme šestinu nudlí.

 

 

 

Papír přehneme z obou stran do středu a pak přes náplň přehneme spodek.

 

 

Přes balíček položíme podélně několik kousků česnekové pažitky tak, aby na jedné straně přečnívala, a balíček pevně svineme.

 

 

 Hotový závitek zakryjeme potravinářskou fólií a připravíme zbylých 5 závitků. Podáváme s omáčkou.

 

Omáčka

V malém hrnci rozehřejeme na středním ohni olej. Přidáme najemno nesekaný česnek s chilli papričkou a krátce vše orestujeme. Přidáme hoisin omáčku, ocet, cukr a lžíci vody. Necháme krátce povařit. Hotovou omáčku posypeme drcenými arašídy.