Z rubriky surovina měsíce:

MELOUN

Melouny. Neexistuje snad nic tak osvěžujícího, jako dát si v parném létě dobře vychlazený meloun.  Obsahuje totiž více než 90 % vody a spolehlivě tak tělu dodá potřebnou hydrataci.  Navíc jsou ale melouny velmi zdravé: pomáhají odbourávat toxické látky z těla, posilují cévní systém a také činnost srdce a navíc zpomalují stárnutí. Pro svůj močopudný účinek jsou melouny zvláště vhodné při ledvinových poruchách.

Odkud se vzaly?

První zmínky o sklizni melounů se datují do doby téměř před 5 000 lety v Egyptě, kde se melouny často dávaly zemřelým králům do hrobek. Z Egypta se meloun postupně rozšířil do zemí kolem Středozemního moře a v 10. století se jejich pěstování rozšířilo až do Číny.

V současné době existuje téměř 1200 různých odrůd, které se liší barvou, velikostí a tvarem.  Dokonce se můžete setkat s bezsemennými druhy, u kterých odpadne pro někoho nepříjemné odstraňování pecek. Jejich váha se může pohybovat v rozmezí cca 2 kg až 10 kg. Ale někdy se zadaří a podaří se vypěstovat meloun o váze úctyhodných 159 kg, který je dokonce zapsán Guinessově knize rekordů.

Ačkoliv jich skutečně existuje velké množství druhů, tak na pultech obchodů se nejčastěji setkáváme se dvěma druhy melounů: vodním a cukrovým. Častěji ale saháme právě po vodním melounu s krásně červenou dužninou, tmavými jadérky a tlustou zelenou slupkou. Naproti tomu cukrový meloun má menší oválný tvar, tuhou žlutou slupku a lehce nazelenalou dužinu.

Jak vybrat ten správný?

Říká se, že do ženy a do melounu nevidíš.  Proto existuje spousta zaručených „fíglů“, jak vybrat ten správný. Někdo zkouší na meloun klepat, protože zralý meloun by měl při poklepu vydávat plný, jakoby zvonivý zvuk. Jiný doporučuje zhodnotit jeho zralost na základě jeho stlačení. Pokud je totiž meloun zralý, měl by při stlačení vydávat vrzavý nebo praskavý zvuk. Další zase na jeho slupce ve spodní části hledá bledá nebo máslově žlutá místa, která by měla být známkou jeho zralosti. Prostě kolik lidí, tolik zaručených rad, jak vybrat ten pravý.

Pokud ale nemáte rádi překvapení, sáhněte po rozkrojeném melounu. Tady ale vybírejte kusy, jejichž dužina není moučná a suchá.

Jak ho skladovat?

Celé melouny uložte na chladném tmavém místě, kde vám vydrží zhruba 2 týdny. Rozkrojený meloun ale skladujte v chladničce zakrytý potravinářskou fólií a zkonzumovat ho musíte co nejrychleji.

Jak ho připravit?

Většina z nás si nejraději vychutná meloun jen tak. Méně z nás si z něj například připravují osvěžující sorbet nebo ho používají do nejrůznějších alkoholických nebo nealkoholických nápojů a smoothie. Téměř ale nikdo z nás ho nekonzumuje naslano. A přitom ve slaných receptech funguje meloun překvapivě dobře. Zejména v létě oceníte melounové gazpacho, což je v podstatě studená melounová polévka. Vynikající je kombinace melounu se sýrem feta a chilli papričkami.

http://www.kublanka.cz/index/melounovy_salat?replyto=1038

Anebo zkuste upravit meloun na thajský způsob.

Thajský melounový salát (na 4 porce)

Ingredience

1 vychlazený středně velký vodní meloun nebo 2 minimelouny

1 svazek ředkviček

2 jarní cibulky

2 červené chilli papričky

hrst máty

hrst thajské bazalky

Dresink

90 ml limetové šťávy

1 lžíce rybí omáčky

1 lžíce sambal oelek nebo jiné čili omáčky

2 lžičky najemno nastrouhaného zázvoru

třtinový cukr podle chuti

sůl

čerstvě mletý černý pepř

 

Postup

Meloun přepůlíme a lžící vydlabeme dužninu, kterou nakrájíme na kostičky velikosti jednoho sousta. Jednotlivé kostičky zbavíme peciček.

Ředkvičky očistíme a nakrájíme na tenké plátky. Jarní cibulky a chilli papričky nakrájíme najemno. Část mátových a bazalkových lístků nakrájíme na nudličky.

Ve velké míse smícháme limetovou šťávu s rybí omáčkou, pastou sambal oelek a nastrouhaným zázvorem. Podle chuti dosolíme, opepříme a případně dosladíme třtinový m cukrem. Do připraveného dresinku přidáme všechny nakrájené ingredience a velmi jemně vše promícháme. Dozdobíme mátovými a bazalkovými lístky a ihned podáváme.